Szkoła rodzenia

Jesteś w ciąży i chcesz jak najlepiej przygotować się do porodu oraz pierwszych chwil z dzieckiem nie wychodząc z domu?

Szkoła rodzenia online  to dostosowane do Twoich potrzeb, profesjonalne szkolenie i kompendium wiedzy o porodzie, połogu i laktacji. W nowoczesny, wygodny i rzetelny sposób przygotowujemy kobiety/pary spodziewające się dziecka do tego ważnego, wzbudzającego wiele obaw i trosk okresu w życiu.

Program szkoły rodzenia on-line realizowany jest w formie webinarów, czyli internetowych seminariów umożliwiających obustronną komunikację pomiędzy prowadzącą spotkanie położną a uczestnikami. Poza wykładami i ćwiczeniami warsztatowymi, uczestnicy mają możliwość zadawania pytań oraz zyskują dostęp do materiałów szkoleniowych na najwyższym poziomie merytorycznym.

Każdy uczestnik kursu otrzyma paczkę gratisów renomowanych firm.Moją Szkołę cechuje:

  • Indywidualne i praktyczne podejście
  • Doświadczenie i zaplecze merytoryczne
  • Aktualność i spójność z najnowszymi zaleceniami medycznymi

Nowością w programie szkoły rodzenia jest zagadnienie związane z porodem metodą cięcia cesarskiego oraz konsultacje telefoniczne po zakończeniu kursu online.

Kurs 1 – Poród naturalny

Kurs podzielony jest na pięć spotkań / bloków tematycznych:

1. Przygotowanie do porodu
(30 min.+ sesja pytań i odpowiedzi)

Moduł poświęcony kluczowym, praktycznym aspektom związanym z przygotowaniem się i zaplanowaniem porodu. Objaśnię co można, co warto, a co trzeba wcześniej zaplanować, o czym pamiętać, jak przygotować wyprawkę dla siebie i dziecka, jak właściwie odczytywać sygnały porodowe i kiedy najlepiej zgłosić się do szpitala, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

2. Przebieg porodu
(90 min. + sesja pytań i odpowiedzi)

Blok praktyczny poświęcony porodowi siłami i drogami natury z uwzględnieniem ryzyka nieplanowanego cięcia cesarskiego. Omówię plan porodu i jego standardowy przebieg, w tym pozycje porodowe i najskuteczniejsze metody łagodzenia bólu i ochrony krocza. Ważnym elementem webinaru będzie omówienie sytuacji wymagających porodu operacyjnego wraz z jego przebiegiem. Kursanci zapoznają się z zasadami panującymi w sali pooperacyjnej oraz okolicznościami poporodowymi.

3. Połóg
(30 min. + sesja pytań i odpowiedzi)

W tym module  omówię zmiany zachodzące w organizmie kobiety po narodzinach dziecka, w tym mogące występować stany emocjonalne, a także zwrócę uwagę na to, co powinno nas zaniepokoić.

4. ABC noworodka
(90 min. + sesja pytań i odpowiedzi)

Co się dzieje z dzieckiem od momentu narodzin do czasu uregulowania porządku dnia w domowym zaciszu? W tym praktycznym module omówimy pierwsze doby życia dziecka, jego potrzeby i sposoby ich wyrażania, a także zasady pielęgnacji. Bazując na praktycznym doświadczeniu, poruszę najczęstsze dylematy przyszłych rodziców oraz odpowiem na ich pytania.

5. Laktacja
(90 min. + sesja pytań i odpowiedzi

Karmienie piersią nierzadko staje się prawdziwym wyzwaniem dla świeżo upieczonej mamy, niezależnie od tego, czy poród nastąpił siłami natury czy metodą operacyjną. W tym module warsztatowym w ciekawy i praktyczny sposób opowiem o tym, na czym polega fizjologia laktacji, jak od początku zadbać o prawidłowe karmienie dziecka, jakie akcesoria laktacyjne warto wcześniej przygotować i co powinno nas zaniepokoić w związku z karmieniem. Jak reagować na sytuacje trudne i patologiczne? Zdradzę też kilka sztuczek, jak ułatwić sobie karmienie w domu i sprawić, aby stało się ono przyjemnością, a nie stresem.

Kurs 2 – Cięcie cesarskie

Kurs podzielony jest na trzy spotkania / bloki tematyczne:

1. Czym jest i jak przebiega poród operacyjny
(60 min. + sesja pytań i odpowiedzi)

Omówię wszystkie kluczowe aspekty związane z porodem metodą operacyjną, a szczególnie wskazania do cięcia cesarskiego planowego i nagłego oraz aktualne procedury szpitalne, w tym prawa i obowiązki osób towarzyszących ciężarnej w porodzie. Uczestnicy kursu dowiedzą się również jakie dokumenty należy przygotować w związku z operacją, jakie są możliwe rodzaje znieczulenia i jak wygląda pierwsza doba po zabiegu operacyjnym w kontekście stanu kobiety oraz opieki nad noworodkiem. Udzielę również wskazówek jak pielęgnować bliznę pooperacyjną i na co zwrócić szczególną uwagę podczas połogu.

2. ABC Noworodka
(60 min. + sesja pytań i odpowiedzi)

Część warsztatowa poświęcona głównie pielęgnacji noworodka, w tym zasadom opieki w pierwszych doby życia. Bazując na praktycznym doświadczeniu, poruszę najczęstsze dylematy przyszłych rodziców oraz odpowie na ich pytania.

3. Laktacja
(60 min. + sesja pytań i odpowiedzi)

Karmienie piersią nierzadko staje się prawdziwym wyzwaniem dla świeżo upieczonej mamy, niezależnie od tego, czy poród nastąpił siłami natury czy metodą operacyjną. Jednak laktacja po operacji może przebiegać inaczej niż po porodzie fizjologicznym. Jak radzić sobie z problemami laktacyjnymi? Jakie akcesoria laktacyjne przygotować w związku z planowaną operacją? Jak rozpoznać sytuację patologiczną? Zdradzę też kilka sztuczek, jak ułatwić sobie karmienie w domu i sprawić, aby stało się ono przyjemnością, a nie stresem.

× Urszula Jurkowska
Zobacz opinie